| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani jumatate.si am un prieten.Insa parintii mei, mai mult tatal nu accepta sa fie cu mine deoarece zice ca sunt prea mica pentru. un prieten si ca el este cam inalt...nu stiu ce sa fac.straight face Eu il iubesc, si el pe mine... dar as vrea totusi niste sfaturi pentru al convinge pe tata sa-l accepte asa cum e si sa accepte relatia noastra. Multumesc anticipat! big hug

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Mai ai si tu rabdare, probabil considera ca esti prea mica pentru o relatie, nu vrea sa accepte ca ai devenit o adolescenta si la ce se intampla in ziua de azi, pe o parte il inteleg, simte ca trebuie sa te ocroteasca si bine face

| AddeGabrielle a răspuns:

Parintii nostri, in special tatii cred ca suntem foarte mici pentru unele chestii si incearca sa ne desparta de aceste chestii.incearca sa vb cu el sa ii spui cat de mult tineti unul la celalalt si ca ar trebui sa te lase sa incerci sa iei propriile decizii.inceraca sa-i vb calm.inceraca sa fii responsabila si sa nu scazi la scoala. ii vei arata ca esti destul de matura sa ai si un prieten dar si sa fii responsabila!:*