| catalin2098 a întrebat:

am 15 ani si am cosuri (acnee) pe spate si pe fata dar mai putine pe fata si atunci cand fac sport ma mananca pielea in zonele unde am cosuri ...stiti ce as putea face sa imi dispara?

Răspuns Câştigător
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Un dermatolog ar fi cel mai indicat! dar pana una alta incearca sa te ungi seara dupa ce speli zona cu apa si sapun (eventual sapun cu sulf, nu miroase prea bune dar noaptea nu-i grav)cu alcool sanitar (medicinal) uneori merge dar nu la toata lumea apoi preventiv, camasa sau tricou de bumbac, la spalare sa nu se foloseasca lenor sau chestii din astea ce pot produce alergii. Sanatate!