| Sisidjakanxdhjxbdjd a întrebat:

Buna,am 15 ani si de abia am inceput liceul.Intr-o zi la ora de fizica am luat un 4 deoarece nu am stiut sa spun lectia, cu o seara inainte am invatat-o impreuna cu mama mea ca sa ma asigur ca o stiu bine (aveam emotii) si nu stiu cum sa ii spun, nu vreau sa se supere pe mine

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Cui sa ii spui, profesoarei sau mamei?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu ești tu vinovată, suntem unici și funcționăm diferit.
Unii suntem mai buni în scris, alții în comunicarea orală.
Este doar o notă și o să o repari în timp, plus că dacă fizica nu este punctul tău forte( cum nu a fost nici la mine), mama ta trebuie să te înțeleagă, doar spune-i ce ai scris și aici.
Adică nu înțeleg părinții nerealisti care cred că un copil trebuie să aibă 10 pe line la absolut toate disciplinele.
Cum este și în viața reală, sunt lucruri( în exemplul de față: materii) la care ne pricepm mai bine și lucruri( materii) la care nu, pentru că nu sunt pentru noi.
Și sunt alți oameni care sunt fix inversul nostru și etc.
Important este să înveți la materiile de bac și la restul doar când ai teste/ te ascultă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui că aveai emoții.