| alexa_4308 a întrebat:

Am 15 ani si deja am celulita straight face
imi puteti da niste sfaturi ca sa scap de ea?sad
plsbatting eyelashes:*
funda; x

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Este dovedit faptul ca orice strategie si tratament te-ai decide sa urmezi, daca inainte vei incepe sa tii o cura de detoxifiere, rezultatele vor fi dublate sau chiar triplate. O asemenea cura te ajuta sa iti reechilibrezi metabolismul si sa elimini toate toxinele acumulate in organism.

Detoxifierea organismului

Orice dieta de detoxifiere care se bazeaza pe consum de fructe, legume si sucuri naturale este eficienta. Efectul ei poate fi potentat daca in fiecare seara efectuezi un periaj al corpului care ajuta la drenajul limfei si stimularea circulatiei sangvine. Cu o perie rigida, folosind miscari largi, maseaza incepand cu talpa piciorului si continua in sus, pe intregul corp. Acesta se numeste periaj uscat si se efectueaza intotdeauna inainte de baie.

RECOMANDARI ALIMENTARE:

- zilnic bea minim 2l apa plata cu lamaie (incearca, daca poti, sa bei dimineata un pahar de apa calduta cu lamaie);

- o masa sa fie alcatuita numai din fructe;

- evita consumul de fainoase (incearca sa nu mananci paine in aceasta perioada);

- evita sa mananci mancare gatita in aceasta perioada (inlocuieste-o cu friptura la gratar sau carne fiarta de pui, vita sau peste

- in locul cartofilor prajiti sau a piureului, alege o garniture din legume;

- incearca sa nu mai mananci dupa ora 6 sau daca o faci, alege un fruct;

- evita dulciurile, sucurile acidulate si alcoolul.

Exercitii fizice impotriva celulitei

Dupa ce ai incheiat cura de detoxifiere, pastreaza in continuare linia unei alimentatii sanatoase, dar nu asa drastice, deoarece vei avea nevoie de energie pentru a incepe programul de exercitii care te va ajuta sa atenuezi aspectul de „coaja de portocala".

Poti efectua orice forma de miscare care iti face placere, cu conditia sa faci acest lucru cel putin de 3 ori pe saptamana, in sedinte de cate 40 de minute.

Exista anumite seturi de exercitii care se concentreaza pe zonele unde apare de obicei celulita care te pot ajuta sa iti tonifiezi acele zone intr-un timp record.

Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sport,sport si iar sport.succes

| AnneRose a răspuns:

Pentru a lupta eficient impotriva celulitei, incearca sa consumi zilnic oricare din alimentele din lista de mai jos:

-proteine din peste, pui, fasole boabe si leguminoase -contin amino-acizi care reduc retentia de apa
-peste gras -o sursa ideala de proteine, dar si de grasimi esentiale care hidrateaza pielea, facand celulita mai putin evidenta
-fructe de avocado -vitale pentru o piele sanatoasa, contin si grasimi esentiale care te ajuta sa arzi mai repede grasimea corporala
-afine, coacaze, zmeura -cele mai bune surse de substante antioxidante
-cereale integrale -micul dejun accelereaza metabolismul ducand la pierderea usoara a kilogramelor; in plus cerealele contin un nivel ridicat de substante antioxidante
-pepene rosu, castraveti, telina si sparanghel -alimente diuretice care impiedica retentia de apa
-citrice, ananas, papaya -au un continut ridicat de vitamina C necesara pentru crearea de colagen
-produse lactate degresate -continutul lor de calciu contribuie la scaderea in greutate pe parcursul dietei
-banane -ajuta circulatia sangvina si impiedica retentia de lichide

+exercitii Pilates si crema anti-celulita.
Funda?big grin:*

| DAHAKA31 a răspuns:

Sexul e cel imi bun sport slabesti din toate si mai faci si tu sala

| dana9009 a răspuns:

Eu am cautat pe net si am gasit asta http://www.iti-recomand.mug.ro/fara-celulita

Dear Friend,

If you are embarrassed by having to hide your cellulite and not being able to wear shorts or your favorite swimsuit, I have some very good news for you that could make this the most important letter you'll ever read. The time to banish cellulite from your skin is NOW and I'll tell you why in a minute.

First I want to take a minute to tell you about my story.

I first noticed the initial signs of cellulite on my legs when I was in my late twenties. I was mortified but thought that if I just ate well and kept exercising that it would go away on it's own.

I was wrong. It got worse.

So bad, in fact, that I went for over 3 years without wearing a swimsuit or even a pair of shorts. I was embarrassed by the nasty, dimpled appearance of my skin and longed for the days of having radiant, tight skin that I was proud to show off.

I tried many different medical treatments and over-the-counter medications.

I tried everything from creams and lotions to body wraps and even injections. Although some things did help a little bit, it always seemed like it ended up coming back.

It seemed like my cellulite was only getting
worse...

I knew that there had to be a more effective way to bring back that youthful glow to my skin that wouldn't cost me a fortune so I approached a practitioner of natural medicine that a close friend recommended with high hopes.

I've always been a bit skeptical about any "natural" remedies out there on the market but I was desperate to be able to wear shorts on a hot day or wear my swimsuit at the beach so I thought "what the heck?"

When she first told me about her all-natural solution to getting rid of cellulite, I almost fell off my chair.

Let's just say my skepticism didn't exactly go away. I thought it was utter nonsense.

But then I tried what she suggested and...
My skin started to return to it's normal, healthy texture within DAYS...

At first I thought it was a complete coincidence but when I stopped using this all-natural cellulite solution, sure enough my skin started to return to it's old, hideous dimpled state.

It was then that I knew I'd found the secret to banishing my cellulite for good.

My name is Donna Bower and after years of suffering with cellulite, I've found an all-natural solution that literally works like magic to return your skin to it's natural, youthful state.

http://www.iti-recomand.mug.ro/fara-celulita

| Fly_2479 a răspuns:

Pai nu poti sa faci mare lucru...eu am 13 ani si am avut si eu pana inainte sa ma apuc de handbal fa un sport sau fa miscare
intre timp o sati treaca
funda?