| TurdaVasi a întrebat:

Buna!
Am 15 ani si don pacate mi-am spart 2 dinti intr-o bataie cu un alt tip in varsta de varsta apropiata mie, de obicei nu sunt un tip slab sau sa fiu usor de intimidat dar nu stiu ce s-a intamplat ca am luat exact 3 pumni in obrazul stang si mi-a pleznit doi dnti din fata, pare cidat sa plezneasca exact aia.
Ce ar trebui sa fac?
Sa incerc o razbunare? PS:acel tip face box de aproape un an.
Sa le spun parintilor? ca inca nu au aflat de dinti ca mai toata ziua am stat retras si nu am prea vorbit cu ei sperand sa nu-i vada.
Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| CasaSiDesign a răspuns:

Sa vorbesti cu parintii, acestia sa ia atitudine si parintii celuilat baiat sa-ti puna dintii din banii lor. Asta-i primul lucru. Cu razbunarea mai vezi tu dupa aia.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai. Apoi, da-i fuga la dentist.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Repară-ţi dinţii şi anunţă părinţii.
Pa!