| Andriixx a întrebat:

.am 15 ani si sunt foarte nesigura priviind urmatoarea situatie. Eu si prietenul meu(amic) ne-am distantat destul de mult in ultima vreme, el spune ca si-a schimbat atitudinea fata de toata lumea, dar de fiecare data cand ma intalnesc cu el la liceu si este mai afectiv fata de o colega de-a mea ma face sa ma simt prost si chiar geloasa. Cumva incepe sa imi placa de el sau ce se intampla?straight face

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Poate fi si obisnuita
cand suntem mai mult timp cu o persoana ne obisnuim cu prezenta ei
iar in cazul tau poate fi si asta unul din motive
putem sa o numim si gelozie asta datorita faptului ca nu mai sta in jurul tau ca pana acum

4 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Daca ai simtit sentimentul de gelozie atunci cand ai vazut ca s-a apropiat mai mult de prietena ta decat de tine... da... e probabil sa incepi sa il indragesti.

| Daniel2332 a răspuns:

Poate i placea de tine si nu i placea sa iti fie doar amic si de aceea sa distantiat acum incearca sa pescuiasca alt peste laughing

| Andriixx explică (pentru Daniel2332):

Nu a aratat niciun semn cum ca i-ar placea de mine, dar oricum pe mine m-a deranjat atitudinea lui.

| DeehhCarla a răspuns:

Se pare ca incepi sa te indragostesti si poate din amici deveniti iubiti big grin, iubirea este frumoasa nu ai de ce sa iti faci griji:*