| 8Anonimul8 a întrebat:

Am 15 ani, sunt din Constanta si as vrea sa ma apuc de baschet. Am auzit ca la CSS s-ar face baschet. Oare pot sa ma duc acolo la 15 ani? Sau stiti alte,, institutuii,, unde as putea sa ma apuc de baschet, si in acelasi timp sa am si baieti de varsta mea? PLZ raspunsuri!

1 răspuns:
| Gandhi_Tibi_1989 a răspuns:

Buna, te poti duce la ce club vrei tu, trebuie decat sa dai un search pe google sa cauti sau poate cineva iti poate sugera o echipa buna de unde sa pornesti, te vei duce acolo vei da probe si ei isi vor da acordul. dar parerea mea e ca baschetul feminin nu prea e bun deoarece aspectul tau fizic va arata foarte rau mai tarziu. am lucrat cu baschetbalisti si baschetbaliste si sincer din toata echipa de fete 2 sau 3 fete dintr-o echipa erau mai dragute in rest toate aratau la 18 ani parca aveau 40! succes