| Spirit1110 a întrebat:

Bună... Am 15 ani, trec clasa a 9-a, am în planuri să îmi continui studiile la un colegiu, dar profesia care îmi place ( Programist ), are ca cerinţă studii reale, dar eu nu prea înţeleg mult în Matematică...
Aş fi vrut să întreb, ce sfaturi mi-aţi da de a putea să recuperez, sau cel puţin să înţeleg ceva în Matematică
Ma-i tare m-ar interesa vreo aplicaţie, sau canal pe Youtube, sau carte, unde pot găsi instrucţiuni cu privire la temele din clasele a 6-9...
Mulţumesc, anticipat...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce o fi ala programist?

pentru a fi un programator insa, intr-adevar ai nevoie de matematica, de matematica care se face la liceu. Aia e baza pentru o viitoare facultate de profil. Cu ceva pregatire suplimentara poti sa recuperezi si sa intelegi matematica.

| Spirit1110 explică (pentru suntserios):

În afară de un repetitor, cum aş putea să recuperez?
Vreo aplicaţie, carte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programator*