| CaldarasFrancisca a întrebat:

Bună, am 15 ani, sunt în plasament la bunica mea. Ambii părinți au decedat, suntem de etnie romă, am un iubit de 21 de ani, ne iubim mult, suntem împreună de mult timp. Oare daca facem dragoste o sa fie probleme? Am citit și știu ca nu e voie până nu împlinesc 16 ani dar noi avem gânduri serioase împreună și nu vrem să mai așteptăm, la noi la tigani e ca o căsătorie doar ca nu este prin acte. Vă rog frumos să îmi spuneți, este vreo soluție?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu fiind in plasament vei fi inchisa sub ssecuritate stricta si iubitul va face puscarie, fiindca statul nu se joaca cu legile.
Nu are importanta ca esti sau de alta etnie, legea se aplica la toti la fel, atata vreme cat esti cetatean roman.
Solutia este sa astepti pana implinesti 18 ani, sa iesi din plasament si sa faci ce vrei dupa aceea.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

A zis in plasament la bunici nu intr-o intitutie a statului
iubitul va face puscarie doar daca bunicii depun plangere.Si nu prea cred ca o va face
Poate doar daca se sesizeaza protectia copilului, ar trebui sa faca controale la copiii dati in plasament.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

In cazul asta bunicii pot fi trasi la raspundere fiindca nu si-au facut datoria de tutori legali si responsabili fata de fetita care trebuiau sa o supravegheze si protejeze, iar baiatul tot puscarie va face, fiindca poate fi considerat viol.

Protectia copilului va afla curand ca fata este gravida, in cel mai rau caz tot va afla cand va naste, si vor lua masurile corecte sa puna atat fata cat si bebelusul intr-un centru de plasament (orfelinat) fiindca bunicii s-au dovedit iresponsabiii, iar barnatul care a avut sex cu fetita de 15 anisori, direct la puscarie.

| Fatamuntilor a răspuns:

16 ani e din punct de vedere legal!
insa biologic trebuie sa ai 17 ani jumate -18 pentru a face sex.Corpul femeiii e la fel, indifent de etinie.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, vor fi probleme pentru el, pentru că e mai mare decât tine cu mai mult de 5 ani, așteaptă măcar până faci 16 ani, să nu il bagi în probleme, dacă te iubește cu adevărat așa cum zici, te va aștepta.
La 15 ani ești totuși un copil, nu contează ce etnie ești, poate așa crezi tu ca e ceva serios între voi si va iubiți, dar sunt șanse să nu fie așa, nu ai de unde să știi ce se va întâmpla, el poate să facă sex cu tine să te lase gravidă, ca mai apoi să te lase, sunt foarte multe cazuri, dacă tu vrei să îți asumi acest risc de la această vârstă fragedă, treaba ta. Dacă faceți sex măcar protejați-vă cu prezervativ pentru că sunteți mult prea tineri să faceți și să întrețineți un copil și tu și el.

| Miruna333 a răspuns:

Daca nu se depune plangere, nimeni nu va fi afectat

| MistarGoGu a răspuns:

Dacă nimeni din familie *( bunica, unchi, veri ) NU merge la Politie sa-i facă lui plângere nu prea are ce sa se întâmple! Politia nu face cercetări asa din nimic! Acum depinde și unde locuiți! Intr-un oraș mare nu își bate nimeni capul dar la sat sau intr-un oraș mic unde toată lumea se cunoaște poare se găsește unul mai INVIDIOS sa facă o reclamație la Politie doar asa sa-i facă lui rău!

| 1onur a răspuns:

COPILE

dacă mergi la iubitul tău SÂTE AȘTEPȚI SAI FI SCLAVĂ TOATĂ VIATA TA.

Bătută amăgită agrestă chiar și VIOLATĂ ști de ce? NICUN BĂRBAT ADEVĂRAT NU SE UITĂ CU ABSOLUT NICIO INTENȚIE LA UN COPIL DE 15 ANI

In ziua in care ai părăsit plasamentul ăla și te-ai luta de mână CU PEDOFILUL ĂLA și ști că este ziua când ți-ai pierdut viața ținete de schoală Copile nu dubă bărbați și femei și bărbați sânt destui pentru TOATĂ PLANETA ASTA care încurajează PROSTIMEA cu orice preț SI CU ORICE NEBUNIE ținete de schoală nu de ele el o să-și bată joc de tine mă copile nu fugi la el IN VIAȚA TA COPILE IN VIAȚA TA SA NU FACI PROSTIA ASTA TE ÎMPLOR EU DIN TOATĂ INIMA MEA CU ADEVĂRAT DA CU ADEVĂRAT

Ținete de schoală ținete de plasamentul ăla și când vei crește mai mare și vei fi o domnișoară și vei împlini 18 ani atunci Găești un băiat de vârstă ta nu un proxenet care pândește Copile de 15 ai și le droghează și le vinde și își bat joc de le nu va mai luați toți "maturii" ăștia care dau eu sfaturi de viața unui copil de 15 ani să și-o tragă cu un pedoflil de 21 de ani lași morți ei de treabă

| 1onur a răspuns:

Deblochează să-ți trimit un mesaj vrei sate înscris la Schoală? Îți iau ceva mă jur pe Dumnezeu câți iau ceva.

| 1onur a răspuns:

Dacă ajungi pe mâna lui ai toate șansele din lume să ajungi grav de rău grav de rău ăla nu-i iubit la 21 de ani și proxenet o sâte drogheze o sate facă dependenta de etnobotanice de heroină și de toate substanțele până la vârsta de 18 ani o sa bage in tine la droguri până te nenorocește pe viață si când nu-ți va mao da droguri o sa te facă ca singura sa vrei Sâte vinzi sufletul vinzi sufletul trup pentru drogurile care te vor ține toata viața ta intr-o cușcă asta vrei sa ajungi? Asta vrei sa fi in viața? Sa ajungi să-ți vinzi sufletul și corpul pentru droguri și să ajungi pe mâna la proxeneți? Crezi că ăla o sate țină? Ăla sa Sâte de-a mai desparte și o să ajungi din mână în mână pe alți bani până ajungi sa practici... Pentru droguri și bani murdari ăla nu o sâte oande nevastă in viața ta SA NU CREEZI PROSTIMEA ăla o sâte vândă că pe oile

| Guapaaa a răspuns:

Si eu sunt tiganca, dar astea sunt niste reguli vechi, proaste, depinde si de cati ani ai, nu te grabi, nu astepta nici pana la 30 de ani, fa o atunci cand simti ca e persoana potrivita, tiganii au ramas cu o gandire veche care iti va aduce doar nefericire.

| 1onur a răspuns (pentru Guapaaa):

Dece încurajezi PROSTIMEA? tu nu vezi că are doar 15 ani? ce poată trăi un copil la 15 ani? Sa se destrăbăleze sa ajungă pofta de carne ori cui și dacă se obișnuiește cu PROSTIMEA și ajunge sa fie sclavă propriul corp și alți își bate joc de ia cum vor ei când vor ei și nu poate să judece ca un om sănătos și normal de ce să facă de la vârsta asta așa ceva un copil de 15 ani? Adică până la urmă ce contează dacă este un copil sa trăim PROSTIMEA și plăcerea până la extaz nu?

Nu mai da sfaturi in viața ta. Mai ales unui copil de 15 ani.

El are 21 de ani ia are 15 ani ăla o va lua de nevastă nu? Cu mintea ta copilul ăsta așa ar trebui sa facă nu? Să se ducă la... La vârsta asta nu? Când ia abia are 15 ani când ar trebui so interese schoală când ar trebui so interese educația când ia mate habar încă de sarcinil ne dorite când ia nu ate hand de bolile sexuale cine are mintea veche? Tu sau cine? Îndemni un Copil de 15 sa se culce cu un trântor care are fetișuri la Copile de 15 ani ce fel de bărbați dar uita la un copil de 15 ani? Care bărbat în toată firea ajuna la vârsta de 21 se ani sar uita la un copil de 15 ani nu ți-ai pus deloc întrebarea când dai un asemenea sfat poți nu-i copil de 15 ani cum va ajunge? Ce va ajunge în viața? Plăcerea altora asta vrei sa ajungă copilul ăsta așa trebuie săi încurajăm săle dem minte copillro minorilor copii sa facă copii nu la vârsta de 15 ani ce mai contează nu? Tu ai copii? Sau urmează? Dacă fata ta la vârsta de 15 ani pune ochii pe unul de 21 de ani ce-i spui? Lăsă mentalitatea învechită mama rupeți o cu toți Sâte faci intelgentă matura de ce încurajați PROSTIMEA? Dece? Dacă tu ai ales drumul ăla la vârsta asta nu trebuie și alți copii sa urmeze același drum indiferent de circumstanțe și de traiul de viața niciun copil nu are trebui sfatuit înjurat la PROSTIMEA și să aibă o relație cu un călău pedofili de 21 se ani care are plăceri bolnave cu un copil de 15 ani nu mai înjurați PROSTIMEA DESTRĂBĂLARE.

SI EU SUNT ȚIGAN și nu toți SUNTEM LA FEL Aicia se vede cum lucrează Dumnezeu cu oamenii nu cu toți "oamenii"

| 1onur a răspuns (pentru Guapaaa):

Sa nu te mai prind morți tăi că dai sfaturi la copii ați loat orazna de la salamuri și dați sfaturi de viața la copii vai de morți mei...

Așa o să faci și cu copii tăi? Du-te mamă ce are dacă are săracul 21 de ani ești și tu mare de acum gata ai 15 du-te și fă și tu ce face PROSTIMEA sa fim in rand cu PROSTIMEA DESTRĂBĂLARE