| Anaa123455 a întrebat:

Am 16 ani jumate si vreau un piercing in limba. Credeti ca imi poate face cineva la un salon din Brasov? Mama e de acord, dar e plecata in alta tara, iar tata a murit. Astept raspunsuri, multumesc.

5 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

In multe saloane nu te intreaba cati ani ai, deci da se poate.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa mai astepti in privinta acestei dorinte.

| MrAnderson a răspuns:

Sincere condoleante, Ana. Sunt sigur ca vei fi bine.

Cat despre cealalta problema, trebuie sa te gandesti bine. Un cercel in limba e un accesoriu fain, dar poate fi si o pacoste.
Si iti recomand un salon bun, si sa ai grija ca procedura sa fie facuta in deplina siguranta.

| Gekkō a răspuns:

Hm, dacă vrei să ai un piercing în limbă, sunt si conseciţe...
Îţi absoarbe calciul din dinţi...
Eşti şi tânără pentru piercing şi nu ştiu dacă ţi+ar sta bine, dar, e alegerea ta...; )

| dorobantuciprianbogdan a răspuns:

Raspunsul pe care sigur nu l asteptai e sa nu ti faci.Acum ai tendinta, ca orice adolescent, sa iesi in evidenta dar chestiuta asta o sa ti para rau mai incolo cand o sa ajungi pe la 20-25 de ani. Avem noroc ca limba(cu scuzele de rigoare pentru cacofonie) se regenereaza pentru ca este un muschi.Mai bine de banii pe care vrei sa i dai acolo, ia ti ceva pe care sa l/o folosesti.Numai bine si treci peste. Te salut.