| eu_8023 a întrebat:

Am 16 ani, pana nu demult am avut o relatie cu un baiat, timp de 9 luni.In ultimile 2 saptamani din relatie incepuse sa devina cat mai rece cu mine. de aceea eu, in ultima zi am decis sa-l fac gelos. cum? pai in timp ce eram cu el puneam accent pe baietii care treceau pe langa noi, ma uitam la ei, fapt care el nu-l accepta, candva, dar nu numai asta devenisem destul de indiferenta, dar nu ca el. In relatia noastra am suferit un soc ceva ne-a marcat pe amandoi, oare el nu a trecut de asta, oare el nu ma mai iubeste deloc? cum sa fac sa-l uit sau sa-l fac gelos? Eram de aceeasi varsta. Acum imi raspunde greu la mesaje, ciudat foarte ciudat... Daca ma puteti ajuta, voi fi deplin recunoscatoare! Multumesc!

1 răspuns:
| Angyclon a răspuns:

Uita-l. Gaseste-ti alt prieten si uita de el. (sau incearca macar, stiu ca nu e usor dar cred ca odata ce un baiat nu te mai place sau e rece cu tine, adica mai rece decat a fost vreodata, nu mai ai solutii decat sa il intrebi direct ce mai simte pentru tine, daca mai simte ceva, sau sa il uiti). Sorry daca nu te-am ajutat.