| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit...nici nu m-am sarutat cu nimeni. si asta pentru ca nu am încredere în mine, nu mă simt bine în corpul meu. o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu... e normal sa nu am prieten la varsta asta? voi la ce varsta ati avut primul prieten?

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Buna. Inteleg perfect prin ce treci, dar nu este nici o drama ca nu ai prieten.
Dar totusi daca simti ca ai nevoie de cineva care sa iti fie aproape nu trebuie sa depui prea mult efort.

Tu zici ca nu te simti bine in pielea ta. Atunci, ce te face sa nu fii tu? Fii perfect normala. Fii tu insuti. Unui baiat ii place asta. Remarca si cea mai mica parte a caracterului tau care te face diferita (si crede-ma ca toti suntem diferiti ca si caracter). De exemplu: un baiat poate remarca faptul ca o fata este copilaroasa, sensibila, impiedicata. Si atunci cand il atrag lucuri de genul asta iti garantez ca nu mai conteaza cum arati.
Incearca sa cunosti oameni noi. Nu zic sa umbli dupa baieti, dar totusi incearca sa cunosti cat mai multi. Daca vorbesti cu un baiat (ca prieten zic) iti va fi mai usor sa vorbesti cu majoritatea baietilor.
Dar totusi cel mai important lucru e sa fii tu insuti. Stiu cum e sa nu ai incredere in tine, dar nu ai nevoie de prea multa ca sa cunosti un baiat. Trebuie doar sa fii cum esti de obicei (fara chestii care crezi ca impresioneaza) si sa fii deschisa.

4 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

1 eu zic ca e foarte posibil sa fie normal
2 15 ani
3 mie mi se spunea golan de catre profesori caci nu ma opream sa spun ce gandesc direct in fata dar asa am dobandit incredere in mine
4 daca nu te simti bine in corpul tau mergi la un psiholog poate problema este in interiorul tau

| xVictor a răspuns:

Da-mi add pe Facebook, Ban Kay.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Ia-ti un caine

| rex12345 a răspuns:

Eu la 13. daca esti din sectorul 3 Bucuresti si vrei un sarut sunt disponibil