| emmateo6 a întrebat:

Bună.
Am 16 ani sunt " grasă " toată lumea mă judecă, părinții nu se mai înțeleg, nici eu nu vorbesc mai nimic cu ei. Câteodată îmi doresc să mor, am încercat de 2 ori. Am băut un pumn de pastile, mi-a fost rău toată ziua... VREAU UN SFAT!
FĂRĂ SĂ MĂ JUDECAȚI

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Nu te judeca nimeni. Draga mea, tu nu ai nici o problema, cei care nu te accepta au. Incearca sa vezi ca exista persoane grasute care sunt chiar frumoase. Si se plac asa. Eu am o prietena care gandeste asa. Are o gramada de prieteni, lucreaza in televiziune. Invata sa te iubesti tu pe tine si lumea te va adora. Bine? Si eu am fost la un moment dat grasuta cand l-am intalnit pe sotul meu. I s-a parut ca sunt frumoasa, chiar si grasuta. Sper ca te-am ajutat un pic.

| Plato a răspuns (pentru christall):

In sfarsit, un raspuns folositor.

Răspuns Apreciat de Editori
| EGGc a răspuns:

Uite,viata merita trăită. Daca esti "grasa" incearca sa slabesti (Incepe un sport, eu recomand mereu inotul. Du-te la notritionist sau, daca nu vrei sa iti stresezi parintii, cauta detalii depre "stilul de viata sanatos"). Un psiholog iti va spune "incerca sa spui mereu ce simti unei persoane din familie" (in cazul meu a fost vorba de sora-mea), dar nu te va invata cum sa ai incredere in tine.
Asa ca reintareste legatura cu parintii si familia.
Eu zic sa încerci mereu lucruri noi, sa spui ce gândesti, sa iti asculti propriile sfaturi si sa iti dai seama ca tot ce faci e pentru tine!

Recomand psihologul! Nu esti nebun daca mergi la psiholog (nebunii merg la psihiatru ).Nu te lasa, pe tine, sa te consideri inferioara cuiva, dar nici pe alți sa te considere inferioara! Lupta pentru ceea ce esti si pentru cine esti!
Sper sa te ajute sfatul meu!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa faci dieta cu legume si fructe si nu mai ai treaba

| Adry05 a răspuns:

Pai daca asta te complexeaza pe tine sivezi ca toti se iau de aspectu asta, slabeste, nu e cazu sa te sinucizi ca iti zic unii ca esti grasa lol copii terminati cu dramele astea.

| Andreeush a răspuns:

Incearca sa mergi la un nutritionist, fa mult sport.
Nu mai incerca sa te sinucizi pentru ca e o greseala.
Viata nu e cum vrem noi, trebuie sa luptam pentru ceea ce ne dorim.
Incearca sa nu mai pui la suflet toate rautatile celor care te judeca. Trebuie sa inveti sa te iubesti pe tine. Oricand poti face o schimbare in viata ta.
Fii optimista, puternica si vei vedea ca orice iti propui poti reusi. Trebuie doar sa ai vointa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cere un ajutor la un psiholog, alt sfat pentru tine nu am decat sa încerci să găsești singura un sens al vieții și să faci lucruri pe care nu le-ai mai făcut, poate găsești o pasiune nouă.
Succes!

| Raffaello1998 a răspuns:

Slăbește,nu te plânge pe net, n-ai decat sa crapi pastile în tine, crezi ca cineva te ajuta daca ta plângi aici?