| ladyjesus a întrebat:

Am 17 ani jumatate, un ciclu regulat, insa la fiecare menstruatie simt dureri groaznice. As vrea sa imi fac un control ginecologic, deoarece mi-e frica de o raceala sau alte complicatii.Mentionez ca sunt virgina. In ce consta un asemenea consult? Ma costa ceva?

Răspuns Câştigător
| cata0891 a răspuns:

Durerile menstruale pot fi din cauza unei raceli puternice...ar trebui sa mergi la un ecograf genital (e ca orice alt ecograf si iti poate spune daca ai chisturi pe ovare sau ai trompele sau ovarele inflamate). La un control gnecologic nu cred ca poti obtine foarte multe din cauza faptului ca esti virgina si nu poti fi controlata. dupa ecograf o sa ti se dea un tratament adecvat. Pretul depinde de la un cabinet medical la altul. Funda?