| Anoonn a întrebat:

Am 17 ani...ma numesc Lora..am o mare problema..am fost impreuna ca un baiat 1 an si 8 luni..eu aveam 16 si el 17. dupa ce neam despartit, verisorul meu mea facut cunostinta cu alt baiat..are 20 de ani..acest baiat de la inceput se comporta cu mine asa de parca chear ma iubea..am uitat sa spun ca e cam pervers..am inceput s fim impreuna, dar peste 2 saptamini neam despartit..nu am avut nimic serios(sex). dupa un timp ce neam despartit iara ma cautat si mia propus sa fim impreuna..eu iara am acceptat..eu am tinut ai tin in continuare la el. dupa iara 3 saptamini neam despartit...el imi propunea sa ramin la el. Ii permiteam sa puie mina la fund si sini..acum pe 18 decembrie iara mia scris.a venit la mine in oras si a insistat sa ies..eu nu doream.mia scris sa ies cind era in fata casei mele deja..si am iesit.el iara mia propus sa ne impacam..eu iar am.acceptat..si el mia explicat tot.el a fost impreuna cu o fata 3 ani. dupa care sau despartit.el mia spus ca nu ma iubeste, dar ii place tare de mine si vrea sa fiu a lui, si daca o sa il intelegel in aceasta situatie si o aa ramin cu el atunci cu timpul el o s ma iubeasca.a spus ca de la inceput o sa fie greu..tot asa a fost cind a inceput sa se intilneasca cu fata aia. apropo, eu am acceptat shi am avut ceva serios.( sex) dupa ce am avut asta el.sa.schimbat complet..inspre bine.el a fost al 2 baiat la mine. Spunetimi, corect am facut? ..pe mine ma atrage la el.el ma inebuneste...

3 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Orice relatie trebuie sa aiba beneficiile ei nu?

| Valleria a răspuns:

Asculta, ai o viata nu 100
De ce iti este frica? Pe tine te atrage la el si cred ca e reciproc. Nu ai facut nimic gresit. (eu cred ca ti-a fost si tie bine)
Incearca sa ii oferi libertate, astfel va face singur alegeri si daca va fi cu tine vei fi convinsa ca a vrut asta.
Trebuie sa-i arati ca ai incredere in tine, dar si in el. Astfel nu va incerca sa te foloseasca

| WorldFullOfShit a răspuns:

Pare o relație frumoasă... Dar mie mi se pare că vrea doar 'prăjitura', dar dacă tu consideri că E bine să rămâi cu el, rămâi cu el. rolling on the floor)