| LARAaungeoudemon a întrebat:

BUNA AM 17 ANI si 1.70 si 51 kg(am ciclu doar de 2 ani aproape)
de doua luni nu mi-a venit ciclul si nu stiu care ar putea fi cauza
de asemenea as vrea sa stiu daca ma pot ingrasa din acest motiv? faptul ca nu mi-a venit ciclul 2 luni
si daca da.ma ingras.as vrea sa stiu care este cauza
sunt virgina nu am intretinut relatii sexuale

5 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala, poate esti stresata, racita pot fi diferite cauze pentru care poate sa iti intarzie, daca zici ca esti virgina, gravida nu ai cum sa fii, si poate duce la ingrasare cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor ginecolog sa te ajute dar precis nu e ceva grav.

| Crisu a răspuns:

Ciclul menstrual este neregulat pana la o anumita varsta.Aceasta este cauza.Si nu, daca nu iti vine o anumita perioada de timp, nu te ingrasi.Nu-ti face griji!:*

| SimoooSven a răspuns:

E perfect normal... unei fete i-a venit dupa 10 luni... vb seriosstraight face

| SperanteSpulberate a răspuns:

Poate ai racit, sau ai dereglare hormonala.Depinde de organismul tau daca te ingrasi sau nu.Mai bine du-te la ginecolog sa te consulte, asta ar fi cea mai buna solutie.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| LARAaungeoudemon explică:

Multumesc foarte frumos.sincer m-ati ajutat.am incredere acum ca nu e asa grav. dupa sarbatori am sa ma duc la gine