| ARSSS a întrebat:

Am 17 ani si Imi place de o fata cu un an mai mica decat mine, o cunosc de mult dar problema este ca nu stiu cum sa-i spun acest lucru de teama sa nu o pierd. Am primit multe sfaturi, cum ca ar trebui sa fac, ce am facut si pana acum cu fostele.
Acest lucru mii se intampla pentru prima oara, deoarece parca simt ceva mai special pentru aceasta fata... nu stiu ce se intampla ) Cu toate cu care am fost, am stiut cum sa le iau, dar faza e ca de celelalte nu imi pasa asa mult.
Sunt genul de baiat glumetz, mai petrecaretz, pe care-l cunoaste tot liceul. Ea este genul de fata mai retrasa, mai la locul ei, si cu care fac dans, si vede ce "prostii" fac.
Poate ea cauta un baiat, ca si ea, adica si el un pic mai retras, la locul lui.
Cand vorbesc sau stau cu ea, se poarta/vorbeste foarte frumos, dar ea asa face cu toata lumea :X, si de aceea nu-mi dau seama, daca simte si ea ceva pentru me
Ce sfaturi imi dati?
( si pentru prima oara cand cer ajutorul persoanelor care nu le cunosc ) )

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu dai dovada de putina maturitate, trece peste orice fel de principii si povesti si cand simti tu ca ar fi momentul potrivit invit-o la un suc, plimbare si spune-i ca iti place de ea.Nu o comapara cu fostele sau altele, fiecare e unic in felul sau, daca ea e mai retrasa, mai la locul ei nu inseamna ca nu te-ar accepta pe tine.Nu incerca sa o impresionezi intr-un mod tampit pentru ca dupa cate spui ceva creier are.Deci sinceritatea ar fi cea mai usoara si in acelasi timp buna cale de a nu o pierde cum spui tu. A, treci si peste orgoliile personale daca vrei cu adevarat sa aflii ce simte ea, daca simte, pentru tine.Bafta!

1 răspuns:
| valy a răspuns:

Fetelor le plac intotdeauna baietii ''rai''
Fii sincer cu ea.
Scoate-o la o plimbare si spune-i tot ce ne-ai spus noua si cu siguranta se va simti bine si intreab-o daca ti-ar putea fi ceva mai special, mai aproape, si daca este asa cred ca ar trebui si tu sa te schimbi putin ca sa nu o ranesti si pentru acest lucru ar trebui sa o intrebi ce ii place si ce nu la tine.
Mult succes.