| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si locuiesc cu parintii mei. Problema este ca nu ii mai suport, pur si simplu ei fc orce numai sa ma vada ca plang.Ma injura da si in mine pentru niste motive aberante gen : ca am lasat paharul unde nu trebuie sad. Nu mai pot sad, m-am saturat sa isi bata joc de mine sad am ajuns de rasu tuturor din cauza lor, vr sa plec de acasa, am unde sa stau, din cate am inteles de la un profesor, pot pleca de acasa fara sa creez probleme gen : sa se duca parintii mei la politie si sa ma caute, fiind minora. Voi ce ma sfatuitii sa fac? si ce probleme as avea dac as pleca?

Răspuns Câştigător
| HuBaBuBaa a răspuns:

Poti sa mergi la Protectia Copilului sau sa pleci de acasa. straight face. Imi pare rau de ce ti se intampla sad Dar, mai bine e sa pleci de acasa decat sa isi bata joc de tine straight face

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca zici ce te bat (da chiar e pe bune) atunci suna la protectia copilului.

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns (pentru suntserios):

Pai si daca as suna ce as putea rezolva? sad. Sunt confuza sad.

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns:

Ce probleme as avea daca as pleca intre'adevar de acasa?; o3.

| suntserios a răspuns (pentru Madalina_Andreea_1994_a88N):

Pai ei te pot indruma si ajuta daca intr-adevar ai o problema.
Ce probleme ai putea avea? Hmm, nu ai avea unde sa locuiesti, cu ce sa te intretii, iar parintii tai pe cale legala te pot forta sa locuiesti cu ei pana implinesti 18 ani, asta daca nu demostrezi ca iti aplica rele tratamente.

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns (pentru suntserios):

Am unde sa stau si ma pot si intretine.Problema e ca nu stiu la ce riscuri ma implic; o3. Pot pleca de acasa, dar mai intai cica ar trebui sa anunt scoala iar ei sa anunte parintii si nu stiu cam ce ar putea fc ai mei in situatia cand vor afla ca am plecat.