| LkakAdelina23 a întrebat:

Buna! Am 18 ani si am ramas insarcinata, fara sa stiu sau sa imi dau seama... cand i-am spus iubitului meu s-a despartit de mine. As vrea sa fac avort dar nu am niciun ban. Sunt disperata! Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica ai ramas gravida fara sa stii?
Ai fost violata in somn?
Spune-le parintior de uregnata si fa reclamatie la Politie!

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica fara sa stii sau sa iti dai seama? Ati facut sex cand erai inconstienta?

https://www.youtube.com/......tps?/watch

Mergi la medic sa vezi ce trebuie facut.De bani poti face rost ulterior.Parinti nu ai?

| VoidEternal a răspuns:

Sa le spui părinților. Ei sunt în măsură să te ajute. Oricum nu poți ascunde asta fata de ei.

| LkakAdelina23 explică (pentru VoidEternal):

Daca asta era o variantă sau puteam face chestia asta, nu mai puneam intrebare pe TPU.

| dullcat a răspuns (pentru LkakAdelina23):

De ce nu poti face chestia asta, adica sa comunici cu parintii? E grav daca in astfel de situatii critice tu apelezi la straini si nu ai incredere in parinti.Da, te vor certa, dar numai ei iti vor binele.Pe straini ii doare undeva de tine.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Pai fa-l si-l iau eu cu sotia.