| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 18 si eu nevoie de cateva sfaturi :Sunt cu o fata de 1 saptamana si imi place enorm de ea tin foarte mult la ea si ea la mine! Intrebarea mea este cum sa fac ca relatia sa dureze tot mai mult timp?! sfaturile bune au o funda:XMultumescc

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

In primul rand relatia voastra trebuie sa se bazeze pe incredre si comunicare.In momentul in care te deranjeaza ceva la ea sau invers ar fi bine sa-i spui pe moment pentru ca in momentul in care se acumuleaza mai multi nervi o sa izbucniti si nu va fi bine.creeaza o atmosfera de siguranta fizica si emotionala. Fiecare dintre voi trebuie sa se simta liber sa se exprime fara nici un fel de teama sau jena. nu readuce lucruri din trecut. S-a terminat; treci peste. Concentreaza-te asupra prezentului, asupra a ceea ce simti in momentul actual si nu a ceea ce s-a intamplat candva.
Nu folosi informatiile pentru a construi ziduri intre voi. Chiar daca adevarul doare, nu deconecta caile de comunicare sau situatia se va inrautati si mai mult. Nu-ti apara numai punctul tau de vedere. Nu-l(o) intrerupe si nu incerca sa aduci contraargumente. Nu schimba subiectul si nici nu o lua pe alaturi.
Sper ca ti-am fost de ajutor
Succes
Funda?batting eyelashes
P.S iar cel mai important lucru e sa va iubiti

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"oamenii strica singura clipa de romantism icercand s.o faca sa dureze pentru todeauna" Oscar Wilde. Traieste clipa! ce conteaza daca o sa desparti de ea maine, peste un an sau niciodata? imporatnt este ca esti acum impreuna cu eahappy