| mgtow a întrebat:

am 19 ani si lucrez, nu sunt elev, nici student laughing dar ma enerveaza un lucru: acela de a avea diploma obligatorie macar cea de 8 clase, de ce p. izda masii e asa obligatorie doar putem lucra si fara ea dar santem mai prost platiti, ar trebui sa fie egalitate de drepturi, nu orice persoana in viata isi scoate diploma si nu e correct sa fim tratati ca niste caini recunosc ca fac un curs sa ma examinez la anul si am sperante sa trec, dar nu suport obligatia aceasta de a avea diploma pentru a muncii nu e corect, voua ce vi se pare? Si asta nu vrea sa zica ca esti analfabet daca stii sa citesti si sa calculezi e bine.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cine are carte, are parte! De cand lumea, nu de acum! Esti inca tanar, ar trebui sa te staduiesti mai mult! Este o vorba, cu cat stii mai putin, cu atat te intereseaza mai putine, pentru ca nu stii ca ar mai exista si altceva! Daca te multumeste munca de necalificat si nu ai nazuinte mai mari, este pacat! Toate depind numai de tine!

| Madden a răspuns:

Iceman tu ai dreptate in felul tau dar nu se aplica in societate dreptatea