| anamaria03245 a întrebat:

Buna, am 19 ani si vreau sa plec la iubitul meu. Am terminat liceul, am luat bacul si tot ce aud este: nu poti sa faci aia, nu poti sa mergi acolo etc, de la parintii mei. Daca ma mut la el si ei apar la usa lui, pot sa chem politia? Sau ce pot face din punct de vedere legal?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nimic nu poti face, daca nu intra peste voi in casa

| Robert2526 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci sa ai o relatie normala cu parintii tai. Nu sunt aici sa iti fac morala, dar daca ai ajuns sa te gandesti sa chemi politia ca ar veni parintii tai la iubitul tau acasa, inseamna ca ai luat-o pe un drum gresit.

Apoi sa stii ca viata in general nu e atat de roz pe cat ar putea sa para iar deciziile astea, precum cea de a te muta cu iubitul tau, trebuie luate la momentul potrivit si fara sa distrugi relatia cu parintii tai.

E doar un sfat, prietenesc, vorbeste cu parintii tai. In viata deciziile astea extreme cum vrei tu sa faci, nu duc la nimic bun pe termen lung

| Vio024 a răspuns:

Normal, nu mai esti minora. Ai viata in maini, fa-ti bagajele