| passenger a întrebat:

Am aproape 14 ani si 1, 63 in inaltime. As vrea sa ma cresc dar am diverse probleme medicale care nu-mi permit sa fac sport timp de vreo 5 luni...Stiti alte metode care te ajuta sa cresti in inaltime? Mi-a zis un medic ca somnul si lactatele ajuta foarte mult. Este adevarat?

2 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Cred ca i-am mai raspuns unei persoane la o intrebare de genul.Eu fac sport dar totusi la 12 ani ai mei am 1. 67 inaltime, mie mi se pare putin in comparatie cu o fata care are 11 ani si are 1. 70 si nu stiu cat, si nu e singura. M-a sfatuit sa ma agat de o bara si sa stau acolo cat pot eu, eu cred ca merge pentru ca ultima data cand m-am masurat a fost acum o luna si aveam 1. 65 iar acum 1.67.Nu cred ca e greu si nici nu e cine stie ce efort.Incearca,succes!

| Humphrey a răspuns:

Baietii se dezvolta mai greu ( 14-16 ani ) fetele ( 12-14 ani ), asa ca stai linistit inaltimea ta e potrivita happy