| MegaProXtreMm a întrebat:

Buna,am aproape 15 ani si mama cu tata nu-mi dau voie sa am prieten [iubit] straight face Cica,sa termin scoala,liceul si facultatea, si apoi imi dau voie sa am, ca o sa am timp de baieti.Chiar nu ii inteleg,adica unele la varsta mea beau,fumeaza, se drogheaza, merg in club etc.iar eu nu am voie sa am iubit.Mama aflase de la o colega de`a ei ca e posibil sa fi avut si inca sa am.si si-a pierdut increderea in mine, dupa care m-a intrebat cine e acel baiat, ca s-a ales praf de scoala daca am inceput cu baietii de la aceasta varsta etc...cum sa-i schimb parerea si s`o fac sa inteleaga ca nu mai sunt asa mica precum crede? si sa-i recastig increderea mai ales [deoarece acum ma urmareste de parca as fi facut o crima ]

5 răspunsuri:
| CatalinaKaty a răspuns:

Pff, am aceeasi problema si eu am 14. Ma urmareste si pe mineee, vai de capul meu. Am incercat si eu sa ii schimb parerea, dar cred ca mamele noastre s-au uitat prea mult la tv sad

| Geoogeo a răspuns:

Buna,avand in vedere lumea in care traim si cate tampenii s-au intamplat si au fost difuzate la t.v e putin mai mult decat logic ca parintii sa aiba o anumita reticenta fata de chestia asta"fata mea are un prietenstraight face, o sa il omor!". Mai ales daca esti singura la parinti. Trebuie intr-un fel sa ii recapeti increderea si sa zici merci ca nu e si tatal tau impotriva ta la fel de mult precum este ea!laughing [De obicei tatii sunt mai protectori cu fiicele lor]. Incearca sa fii cat mai logica si rationala, stiu ca la 15 ani e o "chestie de afirmare" intre voi fetele, gen :care va avea prima prieten si cel al careia e mai frumos". Pari o fire inteligenta, am incredere ca te vei descurca! Sper ca te-am ajutat si daca nu thinking, oricum vei aprecia! Un baiat frumos tocmai ti-a dat un sfat bun!laughing

| MegaProXtreMm explică (pentru Geoogeo):

Un baiat frumos, si modest, sa specificam asta laughing Si multumesc de sfat :*