| ChiriacAmalia a întrebat:

Buna! Am aproape 17 ani iar iubitul meu are 20 și muncește pe șantier și părinții mei nu l acorda sunt agresivi cu mine și ei vor numai bani de la el sa ma lase sa ma văd cu el adică sunt pe interes as putea sa ma mut la el fără? O sa ma mai ia poliția acasă? Are ce sa mi facă dacă am plecat de bunăvoie și din cauza ca ma agresează ma chinuie?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Fa reclamație la Politie dacă sunt agresivi fizic și verbal cu tine! Se poate solicita o ancheta sociala la domiciliu sa se vadă situația ta de acolo! Doar prin hotărâre judecătorească DACA sunt decăzuți din drepturi părintești NU mai au ce face!
Altfel pot depune ei plângere contra lui ca tu legal încă ești minora!

| ChiriacAmalia explică (pentru MistarGoGu):

Va dați seama dacă vine poliția acasă la mine părinții mei o sa se comporte frumos iar după ce pleacă poliția doar eu știu ce bătaie o sa-mi iau…