| xBeatrice a întrebat:

Bunahappy! Am balul de Halloween vinerea asta si nu am nici o idee cum sa ma imbrac. Cel mai convenabil e vrajitoare, dar toata lumea se imbraca asa. Cine poate veni cu o idee va rog? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| itsioana a răspuns:

Si eu am vineri [maine] Halloweenul la scoala.
Avem 2 petreceri... Una cu clasa si una cu scoala...
La ambele m-am gandit sa imi iau costum de chinezoaica dar nu stiu daca se potriveste.
Dupa m-am gandit la chinezoaica horror... Dar tot in chinezoaica simpla ma imbrac...
Tu poti sa faci la fel ca mine sau sa te imbraci in :
- vampirita - pantaloni & bluza neagra sau rochie neagra si o pelerina rosie...
- printesa monstru - pur si simplu printesa draguta cu un machiaj horror...
- pisica laughing
- mumie - cea mai simpla costumatie laughing --> hartie igienica laughing sau daca vrei bandaje laughing)
- pirat
- Exclus vrajitoareeee! no talking
Sper ca ti-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| me_3408 a răspuns:

Hmm pai vrajitoare sa nu te faci big grin adica ai dreptate toate fetele o sa fie. poti fii pirata cu o palarie neagra niste machiaj si haine negre happy o mireasa vie sau moarta laughing vezi tu, distractie placutaa!

| malinne a răspuns:

Buna!
o colega de-a mea spunea ca se face fetita lollipop. isi pune acadele in par laughing. isi ia pijamale largi asa si papuci de casalaughing.
o alta spunea ca se va costuma in cruela din 101 dalmatienilaughing.
alte idei?
eu as fi vrut sa imi fac o rochie...laughing din reviste. mi s-a parut interesant... dar acum nu stiu ma mai gandesc.