| Alee_8611 a întrebat:

Am blestemat pe cineva din greseala. Eram foarte nervoasa si mi-au iesit vorbele din gura fara sa`mi dau seama. Abia dupa mi-am dat seama ca a fost un fel de blestem... Acum imi pare rau ca l`am zis si chiar sper sa nu se intample. Credeti ca se va intoarce impotriva mea?worried

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Blestemele sunt doar un mit, n-are de ce sa-ti fie frica! Dar totusi iti recomand sa-ti ceri scuze de la acea persoana...

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ne...
Nu asa cum crezi tu. Orice gand rau/negativ se intoarce impotriva ta la un moment dat.

| unknow a răspuns:

laughing) u te gandesti la faptul ca ti se va intampla tie raulaughing;;; nu ca defap ai putea face raulaughing; tocmai asta este ceva rau, si dovedeste ca nu ai sufletul curat! nu stiu ce sa zic, cred ca iti pare rau doar ca sa nu ti se intamle tie ceva laughing

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Se zice ca roata vieti se intorce eu am in bloc niste copii care cand ma vad imi zic blesteme pentru o cauza pe care nu vreau sa o zic pe TPU pentru ca este mult de scris si de cate ori imi zic blesteme nu mi seintampla nimic asta se intampla de un an in colo deci nu am patit nimic dar uneori daca blestemi pe cineva s-ar putea sa se intample ceea ce ai zis si roata vietii sa se intoarca sh sa patesti sh tu ceva.mai bine i-ai zice acelei perspana ca iti pare rau si ca nu ti.ai dat seama de ceea ce ai spus si ca nu o sa mai faci asta nici o data si asa sa faci si daca nu accepta te rogi de acea pers sa te ierte pentru ca nimeni nu stie ce s-ar putea intampla recunosc ca nu e bine ce ai spus dar fapta a fost comisa mult succes sh sper ca ti.am fost de folos bafta!big grin

| Kuzco a răspuns:

Pai logic ca se intoarce.nu ai auzit de karma? :p

| Aleks7 a răspuns:

Pai...din moment ce nu ti'ai dat seama si nu ai vrut sa spui ceea ce ai zis, nu cred!winking