| Clawww a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum ceva timp in club am dansat si am vorbit putin. Faza este ca mie imi place de el, am facebook.ul lui si nu stiu exact cum sa procedez, adica sa-i dau un like sa ma observe? Faza este ca mi`e naspa sa stie ca mie imi place de el?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Pff stii cum e? In cluburi chestiile astea nu sunt prea serioase, mergi sa dansezi, sa te intalnesti cu pritenii, sa socializezi, nu neaparat sa te indragostesti si sa ai relatie serioasa. Daca chiar iti place eu zic sa-i dai un poke, adica cu mine asa fac baietii laughing si daca le dau inapoi imi dau add sau intra pe mine pe chat. Asa te va remarca fara sa fii dispe. Nu are de unde sa stie el ca-l placi, poate te-ai bagat in seama doar sa-l intrebi de o melodie din club, nu? big grin foloseste te de pretexte de genul sa vorbesti cu el.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai si daca el a dansat cu tine oare nu te place? De ce iti e aiurea sa stie ca tu il placi? Si daca vorbesti normal cu el sau ii dai un like la poza inseamna ca el va intelege ca il placi? Discutati si vedeti ce iese.

| HahahaAb a răspuns:

In ziua de azi daca dai like la o poza nu inseamna ca iti place de pers respectiva... Eu zic sa vorbiti. in gluma si dupa poate o sa iesiti la un suc. Si ii spui ca il placi si gata! SFAT : NU IL STRESA / NU PUNE PE ALTCINEVA SA II SPUNA CA IL PLACI! [O sa iasa urat daca faci asa! ] happy Succes!

| PassingBY a răspuns:

Uau. asta e o problemă cam ciudată. Nu pot să îţi spun decât: nu te fă remarcată prin facebook. Asta ar face toate. Fii originală. Găseşte alte căi. Vorbeşte cu el.

| MrSoapte a răspuns:

E o mare imbecilitate asta cu "mi-e naspa sa stie ca mie imi place de el"!
Deci tu vrei sa dai un semnal, dar vrei sa pari si aia indiferentalaughing)))
Ma intreb: ce-i in creierii tai?
Iata o intrebare la care as vrea sa meditezi: ce te-ai fi facut, daca nu exista facebook?!?!