| Marrianna a întrebat:

Am cunoscut un baiat arab de 1 luna, am iesit de cateva ori cu el in oras, iar acum ma cere in casatorie...pt ca spune ca ma iubeste foarte mult. Va cer o parere. Chiar este posibil sa iubeasca o persoana asa repede si sa se casatoreasca cu mine atat de repede? Trebuie sa am incredere in el? Nu stiu ce sa fac... O fii adevarat?

Răspuns Câştigător
| BlackRose08 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti asculti inima, te poti indragosti de o persoana si in cateva zile, si sa o iubesti. Totusi ai grija ca arabii, ca sunt mai diferiti, se comporta mai ciudat. Multa bafta!

9 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Părerea mea este ca lucrurile sunt puţin grăbite. O căsătorie cere multe responsabilităţi, şi pe lângă asta măcar minimul de cunoaştere, totuşi vorbim despre o căsătorie, de un angajament. Dacă te iubeşte cum insinuează nu ar fi o problemă să mai amâni pentru a-l cunoaşte mai bine. Pe lânga asta aparenţele înşală ..Mai ales în cazul arabilor, gândeşte-te că totuşi au regulile lor, ţie ţi-ar părea bine să-l împarţi cu o altă nevastă?!
Omul care te iubeşte cu adevărat nu poate explica prin cuvinte acest lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar exportam femei daca restul economiei e la pamant. Du-te la musulmani, sa vezi ce oameni intelegatori, inteligenti si permisivi sunt laughing

| VladGH a răspuns:

NU te grabi, in special cu arabii. Pentru ei femeia este respectata atita timp cit nu este casatorit cu ea. El te- a cerut in casatorie cu scopul de a te putea duce la el in tara. Cauta si tu mai multa informatie despre arabi, despre stilul lor de viata, despre atirnarea lor fata de femei straine. Ei sunt mai diferiti, la inceput se poarta bine cu tine apoi te considera roaba lor. Asta nu este iubire adevarata, ei stiu sa joace teatru, te-a cerut cu un scop oarecare. Bafta!

| MissmysteriousS a răspuns (pentru VladGH):

Destul de plauzibil şi mare adevăr grăieşti!

| Ichnat a răspuns:

Dragostea apare la prima vedere, peurma se contureaza! happy

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, marianna

Increderea e totul, daca pare ok, nu este o problema.Crezi in dragoste la prima vedere?

| andreea9701 a răspuns:

Fii tu insuti totul va veni de la sine

| Anonimm1204 a răspuns:

Cee rautate,Mariana fa ce iti pune inima si nu o sa iti para rau, la fel sunt si eu cu iubitul meu tot Arab urmeaza sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, nu asculta rautatile.din propria experienta langa un arab esti foarte fericita esti iubita, esti respectata, dar sincer sa nu pleci in tara lui el poate este ok dar familia intodeauna ii conduce.

| AndraCdz a răspuns:

Nu fa asta! E cea mai mare prostie posibila. Am o prietena care s-a lasat sedusa de vorbe dulci iar acum vine bătută si abuzata sexual si se plânge la mine. Nu vrei sa ajungi vreo musulmanca cu 5000 de toale in cap. Daca va vedea ca nu esti virgina te omoara in bătaie. Asculta-ma! Funda?