| anonima122 a întrebat:

Buna am de facut o compunere narativa despre un fluture care simbolizeaza o carte... plz imii dati si mie o idee doar atat ca in continuare o sa o scriu eu

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

O idee de comparatie: punctuletele de pe aripi literele, liniile sunt cuvinte, cerculetele propozitii si fraze, aripile capitole, capul titlul, antenele copertile, zborul editarea si vanzarea, etc. Poti sa exemplifici si cu un titlu, cu descrierea copertilor si a subiectului pe capitole.