| Mikilo a întrebat:

Am doi prieteni care sunt cuplati de ceva timp. Ei se iubesc dar sunt cam timizi si niciunul nu poate sa faca primul pas pentru un banal sarut sau sa se stina de mana. Eu cu iubitul meu le mai spunem separat sa isi ia inima in dinti dar nu ne baga in seama. Aveti un sfat cum am putea sa ii mai apropiem? Mai ales ca sunt cuplati odata cu noi si se apropie aniversarea noastra. Funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| Fiona35 a răspuns:

Foarte bine ca se apropie aniversarea voastra pentru ca asa puteti profita de ocazie cuplandu-i, dar sa nu exsagerati! Toti patru puteti sa va plimbati prin parc sa povestiti, astfel incat cei doi sa se cunoasca mai bine si s-ar putea ca dupa un timp cineva sa faca primul pas.
Sper ca te-am ajutat!

| nenope a răspuns:

Pai ..nu prea ai ce sa le faci, trebuie sa-si curaj singuri, degeaba le spune-ti voi daca ei nu sunt siguri pe ei. depinde numai si numai de ei. ( sau.o farsa. gen : daca nu-l / nu o saruti se combina cu altu / alta rolling on the floor chistia asta chiar a mers thinking ). nu e cine stie ce raspuns da' sper ca te-am ajutat cat de cat. >:d<

| Oana1701 a răspuns:

Poate daca le spuneti ca daca nu se saruta o sa spuneti la toti ca nu se iubesc si ca nu se saruta si par ca niste copii mici.Sau poate daca va vad pe voi sarutandu-va isi vor face si ei curaj. Sper ca o sa ii ajute.