| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari pentru voi. Sper ca mai multi utilizatori sa imi spuna. Voi credeti in " prietenii adevarati "? Raspunsul meu porneste de la aceasta intrebare : Eram in pauza la scoala si am intrebat-o pe o prietena daca si-a facut tema la geografie, iar ea a zis ca a uitat. Dupa 2-3 secunde imi zice alta prietena : Am avut de scris :O? Si eu am zis : Da. Si ea : Da-mi si mie sa copi dupa tine, si eu am zis nu! si ea a zis : eeeee bine. Si eu am zis : Ti-am dat si portofoliul meu si ai copiat tot dupa el. Si s-a suparat pe mine. S-a suparat ca nu i-am dat sa copie? Ca nu si-a facut tema? Ce vina am eu ca nu si-a facut ea tema, ca n-a deschis caietul... straight face Asta-i prietenie? straight face Cred ca ma foloseste cateodata. Mda... Funda.

Răspuns Câştigător
| NoNameX a răspuns:

Sincer asa e si prietena mea... daca eu ma iau cu ceva dupa ea se supara si nu mai vbeste cu mine.dar daca eu ma iau de ea pentru ca m`a copiat cu ceva ea sare si spune ceva gen: aaa pai nu`i adevarat si mai lasa`ma cu fitele tale...
Alt exemplu?
Vinerea trecuta s`a suparat pe mine pentru ca am luat 10 la franceza iar ea a luat 9... :-s.
deci ce sa mai zic? se da la baiatul pe care eu il plac. prietenie adevarata? Nu prea cred.
Am incetat sa mai cred in "Bff".
Mama mea imi spune mereu: Nu exista prietene adevarate.doar.prietene cu care sa mai discui cate ceva.
Parerea mea e ca singura prietena adevarata pe care poti/trebuie sa o ai esti tuhappy.
Si de asemenea cred ca poti conta mereu pe un sfat din partea mamei tale. happy

7 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:8
Eu cred in prietenie.Tu crezi?! Nu prea cred.
Ptc ca daca ai fi considerató pe acea fata pr ta iai fi dat temahappy
Adica.eu sincer as face totul pentru o prietene mai ales daca este vorba de o tema.
Trebuia sa ii spui sa nu copieze chiar tot.si se rezolva.
Cred ca acum prietena ta, sigur nu crede ca esti o prietena adevaratahappy
:*

| Diiiia a răspuns:

Nu nici eu nu prea cred ca aproape toti prieteni inclusiv fetele te barfesc.Da ea se foloseste de tine ca sa ii dai sa copie asta nu e prietenie las-o in pace gasesteti o alta prietena

| anonima122 a răspuns:

Nu,nu te foloseste si eu fac la fel ca prietena ta la scola si am o prietena la care tin foarte mult chiar daca ea nu stie si nu vrea sa imi fie prietena, dar asta nu conteaza ...nu neaparat prietena ta se foloseste de tine...

| ada97 a răspuns:

Eu cred in prietenii adevarati,chiar daca nu toti sunt adevarati prieteni, prietenii adevarati se ajuta la greu, au incredere unul in celalalt.etc...de ex eu am o prietena este singura mea prietena in care am incredere, ei ii spun toate secretele mele...cu ea impart orice necaz sau problema, suntem ca 2 surori. Sper ca si tu sa ai o prietena cu care sa imparti orice bucurie, tristete, problema etc. fundita?blushing

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Eu una cred.
Prietena mea cea mai buna o stiu de cand ma`m nascut i-am fost aproape si mi-a fost aproape
De aceea este bine sa mai si ajuti.
Daca aceea persoana face la fel cum ai facut tu [ai fost ff zgarcita.o clasa de copii se ajuta intre ei la orice] nu o baga in seama
si no scrie.
Asta va va face sa fiti uniti :]
Mult succes `wave

| NoNameX a răspuns:

Pai. Ce pot sa zic? Orice e posibil.Asa face si prietena mea.Imi cere tema si de multe ori chiar sa i`o scriu eu... Odata i-am scris tema cand ar fi trebuit sa invat pentru testul care era in urmatoarea ora.i-am scris 7 ex[din 8] si s`a suparat si nu a mai vbit cu mine pentru ca nu i l`am facut si pe ultimu`straight face De multe ori si eu am impresia ca ma foloseste, dar majoritatea oamenilor din jurul nostru sunt falsi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu i-am dat de multe ori temele, ca sa copieze si cand a vazut ca ii merge, a inceput sa se foloseasca de mine.