| MariaLove90 a întrebat:

am facut 2 besici la picior, am mai patit odata asa. Stiti de ce se face? Am umblat c-am mult, dar nu cred ca de asta. Spuneti-mi ce sa fac? Data trecuta am sparg besica cu un ac si o foarfeca. Astept raspunsuri, va rog!

Răspuns Câştigător
| MunyLeka a răspuns:

Ai grija cu spartul ei..se poate infecta. daca preferi sa le spargi te sfatuiesc dupa asta sa dezinfectezi cu spirt si apoi sa pulverizezi cu putina apa distilata (aceasta ajuta la o protejare mai mare a zonei si la inchiderea mai rapida a ranii). apoi pune un leucoplast. Pentru a evita formarea basicilor incearca sa incalti mereu ceva confortabil si curat desigur happy

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Depinde ce ai purtat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac daca ai incaltaminte nepotrivita si umbli mult in ea. Se mai pot face si in incaltaminte buna dar daca e cald si umbli mult, picioarele se umfla si incaltamintea te roade.