| maya1030 a întrebat:

am facut ce trebuia sa fac de mult : m-am despartit de prietenul meu ma batea mereu la cap sa-mi incep viata sexuala nu am acceptat si m-am despartit de el mi-am dat seama ca el nu ma iubeste si ca statea cu mine doar ca sa intelegeti voi. Dar acu' doare si am oarecare regrete. E bine ce am facut sau nu? mi-a spus ca ma pot intoarce oricand la el si nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta cu un sfat, multumesc anticipat...si tin sa multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi pana acum :*:X

Răspuns Câştigător
| Alina_6360 a răspuns:

Maya, imi pare rau sa te anunt, dar cred ca baiatul asta nu tine deloc la tine. Din punctul meu de vedere ai facut cea mai buna alegere ca te-ai despartit de el.Gandeste-te bine, daca te-ar fi iubit cu adevarat nu te-ar fi batut la cap sa-ti incepi viata sexuala.Si cred ca ti-ai dat si tu seama ca atunci cand a spus ca te intorci la el, ti-a pus fara sa-ti dai seama conditia "daca accepti propunerea"...cel putin eu asa vad lucrurile. Si sa stii ca n-o sa-ti fie usor sa treci peste sentimentele pe care le ai, dar cred ca e mai bine pentru tine sa-l uiti.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E foarte bine ceea ce ai facut si trebuia facut de mult.
E normal sa doara daca ai pus suflet dar va trece, crede-ma.
A stat cu tine si ti-a zis ca te poti intoarce oricand la el doar pentru sex, un asemenea om nu te iubeste, are doar obsesii sexuale si e un frustrat de la care nu ai ce intelege.
BAFTA!

| Noctzia a răspuns:

Deci Maya ai facut un lucru bun deoarece in primul rand nu te iubea si doar vroia sa profite de tine.Asa ca mai bine ai incerca sa il uiti pentru ca eu cred ca esti o fata desteapta si nu te vei intoarce la el pentru tot ce ti-a facut mai ales ca eu cred ca e genul de baiat care gata si-a gasit prietena hai sa...(nu vreau sa il jignesc sau altceva dar este adevarat pentru ca am citi in reviste despre baieti ca el).

| Maia a răspuns:

Iar eu cred ca poti oricand sa-ti gasesti un baiat care te respecta, te iubesti fara a avea un scop ascuns ci doar pentru ceea ce esti tu.Nu cred ca acel baiat merita efortul tau, iar daca te vei intoarce la el, va continua cu insistentele pentru ca-i vei dovedi ca tii la el. Daca tu chiar nu doresti sa-ti incepi viata sexuala, fa ce simti ca sa nu fie un esec, ca pe viitor sa poti privi cu zambetul pe buze in trecut.

| Zoet a răspuns:

Da, ai facut foarte bine.
Baietii astia, cine-i mai intelege?
El a stat langa tine doar pentru ca avea ganduri "rele".
Adica sa va incepeti viata sexuala.

El a stat cu tine doar pentru acest lucru.
Nu era o dragoste mare.
Iti dai seama, daca era alta in locul tau, una mai naiva?
O fta zi si noapte, pana ramanea cu 100 de copii, iar dupa o lasa balta.
Ca asa sunt baietii.
Asta nu e dragoste adevarata, unde sa te simti in al 9-lea cer.

| Arianaaa33 a răspuns:

Sunt de acord cu Alina happydaca te-ar fi iubit, ar fi asteptat.si nu te-ar sacai atata! tu stai linistita!happya baieti mai sunt. depinde si de ce simti tu, nu numai ca daca il iubesti trebuie' sa faci ce vrea elwinkingsa-si puna pofta-n cui happy