| anonim_4396 a întrebat:

Am fost 2 zile la strand, si m.am prajit, sunt rosie pe spate si umeri.
Ma ustura foarte tare.

Ce sa fac sa nu ma mai usture asa de tare... nu pot sta nici pe spate.
HELP! sadsad
Mrs. dau fundita happy

4 răspunsuri:
| Deathx a răspuns:

Heihappy
Trebuie sa te ungi cu iaurt pe partea in care te`ai bronzat f.tare.acest iaurt simplu si pus la timp, face minuni! pielea o sa-l absoarba repede, asa ca mai ungem o data! dupa ce am uns peste tot unde e nevoie... trebuie neaparat sa te hidratezi dar numai cu apa! adica trebuie sa bei apa simpla si nu prea rece. multa apa. asta pentru. ca sa dai corpului inapoi, ce a pierdut stand la soare asa mult!
Sper ca te-am ajutat:*

| pufulete_3999 a răspuns:

Eu cand ma prajesc ma dau cu iaurt happy. Merge si e o senzatie placuta! Ciau!

| Grigoo a răspuns:

Te poti da cu iaurt pentru ca racoreste si nu te va mai ustura

| Manne a răspuns:

Pune cartof felii subtiri, sau ras, de la frigider, asteapta 15 minute cu el pe tine apoi da'te cu iaurt si da'te in fiecare zi cu ulei hidratant pana iti trece roseata si usturimeawinking