| marykiddda a întrebat:

Buna am impresia ca ma urmareste ghinionul totul imi iese pe dos de un an cred. adica la scoala praf cu parinti si mai praf prieteni i-am pierdut pe toti sunt cam urata nimeni nu ma suporta la baieti nu prea am noroc ce mai lipseste? as vrea sa ma schimb dar nu stiu cum

3 răspunsuri:
| Maskeried a răspuns:

Ai incredere in tine, in primul rand. Totul o sa fie bine, atata timp cat vrei asta.

Ok, deci:

1. La scoala - incearca sa inveti mai mult si concentreaza-te pe materiile mai importante.
2. Parintii - daca esti o eleva silitoare si o fata de casa (adica sa faci curatenie si nu intrii in cerutri cu parintii) o sa inceapa sa te placa.
3. Prietenii vin si pleaca. Asa e mereu. Cauta alti prieteni, iar daca nu poti, gaseste macar unul de care sa te intelegi mai bine.
4. Exista farduri si creme, ca sa te faca frumoasa, asta daca esti urata. Daca esti frumoasa si te crezi urata, inceteaza.
5. Nu ai noroc la baieti, dar nu ai spus de ce. Incearca sa te relaxezi, fi in apele tale si totul o sa vina de la sine, intr-un final.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Perseverenta!
La scoala invata si da tot ce poti
Cu parintii ar trebui sa ai o discutie si ar trebui sa te schimbi in favoarea lor(cat poti tu)
si cu prietenii. daca iti erau prieteni adevarati nu te-ar abandona
nu prea are nimic daca esti urata, iti gasesti tu sufletul pereche, rabdare.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!