| anonim_4396 a întrebat:

am inceput de curand anul scolar si pot spune ca am niste colegi super. imi place de un baiat, care este foarte atent cu fetele(in general) si este si draguthappy. cum as putea sa-i dau de gandit ca il plac? vorbim, radem, dar mi se pare ca se poarta cu mine ca intre colegi. ce pot sa fac ca sa ii atrag atentia? imi e frica sa nu ma refuze daca ii zic ceva si sa nu mai vorbim.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi sa ii dai de inteles prin diferite gesturi, priveste-l des si intens, zambeste-i, bate apropouri, totui nu ii spune chiar direct ca il placi ca mai bine astepti sa vezi care e reactia lui, cum se poarta cu tine si cu alte fete, prima oara incearca sa il cuceresti, apoi poti sa ii spui in cazul in care el nu iti raspunde la insinuari.

| Mixed a răspuns:

Asa patesc si eu acum.laughing vorbeste cu el...bate apropouri...big grin

| den a răspuns:

Il cheama bogdan?rolling on the floor...asa...sa revinbig grin...stai mai mult cu el...comunicati pe mess... uitate in ochii lui...sau spune-i ca te simti atrasa de el... pup:*

| pypa007 a răspuns:

Ai spui in fata la baiat ca as place de el si ca te-ai indrogostit de el

| Gube a răspuns:

Hey!
Zici ca ma descri pe mine laughing
Hmm... pai daca este atent cu fetele precum zici, incearca sa-i dai de inteles ca iti place de el si daca el nu reactioneaza spune-i asta, iar daca nu simte celasi lucru pentru tine, daca e cum zici nu cred ca veti inceta sa vorbiti, mai ales daca sunteti din aceeasi clasa sau daca invatati la aceeasi scoala...
Ciao!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Poate este genul de om care îi place să fie în centrul atenție și în fapt să fie foarte sensibil.
Vorbește cu el, apropouri și vezi cum reacționează.
Pa, pa.