| Happysad a întrebat:

am întâmpinat o problema cu prietenul meu. Nu am cel mai grozav aspect și el a făcut o comparație intre mine și o alta fata in încercarea de a ma face sa devin ca ea, de a ma face sa devin mai "frumoasa". Acum ma simt foarte prost fata de el, ma simt ca ultimul om in fata lui..ar trebuie sa ii spun asta? Cum ar trebui sa reacționez?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Ar trebui sa nu mai vorbesti cu el niciodata.
Nu-mi vine sa cred ca tot tu te simti prost. Doamne, Doamne, multi ai si cata naivitate.

Daca eram in locul tau, ii dadeam o palma si-i aruncam paharul (doar continutul) in față. Iar tu te simti prost si te gândești. laughing
Fenomenal asa ceva.

Măi fetito, nu sta niciodata cu cineva care te vrea doar pentru aspect. Pune pret pe tine, tu nu esti doar un corp. Cum e posibil sa accepti asa ceva?
Poti învăța din ce ti-am zis, sau poti invata din greselile tale. Dar sa ai pregatite niste fete de pernă, ca le uzi pe toate.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce nesimtit, de ce mai stai cu el?

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să închei relația cu el.
E foarte urât ce a făcut, nu trebuia să te compare cu nimeni.
Dacă nu te acceptă așa cum ești înseamnă că nu te iubește.