| sabakunogaara16 a întrebat:

am intrat la liceu anul acesta la profil mate-fizica intensiv engleza ..as vrea sa ma mut din cauza profesorilor de mate si fizica, care sunt foarte duri ..si de asemenea din vina elevilor foarte fitosi.M-am gandit sa ma mut la o clasa de fizica-chimie tot la stiintele naturii..am aflat despre aceasta clasa ca are o incadrare la profesori foarte buna, iar aici se afla si o fosta colega de gimnaziu (de nivelul meu) Acum problema este ca nivelul clasei este mult mai scazut ..copii sunt mai slabutii.ce sa fac? sa raman la clasa unde am intrat si sa nu ma inteleg nici cu profii nici cu elevii(copii sunt intradevat destepti) sau sa ma mult la o clasa cu un nivel mai scazut dar totusi cu profi buni?

1 răspuns:
| Roxana1122 a răspuns:

Daca nu iti place nici colectivul, nici profesorii sau chiar nu te descurci la profilul respectiv, nu are niciun rost sa ramai acolo. Colectivul conteaza foarte mult in liceu.Cat despre faptul ca cealalta clasa e mai slabuta, in privinta asta nu ai tu treaba de ei, ai treaba de tine, pentru ca nu inveti pentru ei, o faci pentru tine.