| BoboooBubuuu a întrebat:

Am luat 4 in teza la mate. Cum sa fac sa ii spun mamei fara sa ma certe si fara sa ma bata? PLS ca nu o sa mai rezist mult

Răspuns Câştigător
| Laura_1587 a răspuns:

Te duci si tu si spui ca iti pare foarte raaaau si ca tu ti-ai dat silinta, daaaaaar emotiile te-au facut sa nu-ti mai aduci aminte!

3 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Pe buna dreptate sa te bata. Nu o sa-i fie usor. Spune-i direct ca altfel se supara si mai rau.

| Honey_8888 a răspuns:

@Laura nu e adevarat ce spui.Bia, greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.Mai bine ii spui tu decat sa afle intr-un mod nu prea placut. Poti sa ii mai spui ca de acum inainte o sa fii mai atenta in clasa si o sa inveti mai mult(nu vreau sa para ca iti spun sa o minti in legatura cu inv. si asta ar trebui sa faci)Si dintr-a sasea poti sa ii spui sa te mute ca acum nu mai are rost. Poate o mutare o sa te ajute sa fii mai atenta.Cam atat am eu de spus...Nu-i nimic dk nu esti de acord cu mine.

| Julla a răspuns:

Simplu ii zici ca majoritatea copiilor au luat intre 4-5 si tu ai fost printre norocosi deoarece s-au mai luat si 2, 3 subiectele au fost super grele, diriga te stresa si ai uitat totul cred ca o sa meargatongue