| anonim_4396 a întrebat:

am luat o nota mica in teza ce sa fac? nu as vrea sa le spun parintilor dar ei ma intreaba...sa le ascund? sa le zic(dar daca se supara)? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Adevarul o sa iasa la iveala odata. Mai bine le spui tu decat sa afle ei din alta parte sau de la cineva, daca se intampla asta nu se va sfarsi prea bine pentru tine. Spune`le ca la anul' te vei revansa cu note mai mari. Trebuie sa te inteleaga happy Dar daca ei pe tine te stiu o persoana de nota mult mai mari o sa se cam supere, dar le trece repede. Din curiozitate. ce nota ai luat? (nu`mi raspunde daca nu vrei)

pupimik
| pupimik a răspuns:

Spune-le.Parintii sunt mult mai intelegatori cand e vorba de sinceritatea decat cand e vorba de minciuna.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

E mai bine sa le zici. Odata si odata o sa afle, si pe langa nota o sa mai fie si minciuna...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa le spui pe un ton mai magulitor si sa le promiti ca nu o sa se mai intample..acum depinde de caracterul fiecarui parinte cum reactioneaza..decizia asta nu o poti lua decat tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zile adevarul minciuna are picioare scurte