| anonim_4396 a întrebat:

Buna am mai scris odata aici dar nu mi s-a aprobat cred sunt la o prietena si dorm la ea o saptamana deoarece parinti sunt plecati cu serviciul in alta tara numai ca mie mi-a venit ciclul mai devreme si la ea nu am tampoane mi-am pus hartie dar stiu ca maine va curge foarte tare deoarece e a doua zi va rog ajutati-ma deoarece azi a curs mult si nu pot sa ii zic prietenei mele pentru ca ei nu i-a venit iclul pana acum si rade de aia care au help ce pot sa pun am 13 anisadea are 12 help! va rog!

3 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Cel mai bine lasa rusinea la o parte si zi-i sa-ti dea niste bani si cupara absorbantele. ce naiba ca doar nu e nici o rusine. Aia e prea proasta daca rade sau poate ai este ciuda ca nu are si ea menstruatie. Sau vb cu parintii ei spune-le care e siuatia. Nu poti pune hartie ca nu e nici igienic si nici prea folositor nu este. Pana atunci vezi daca e vata prin casa si cu putin pansament improvizezi ceva.sau macar doar vata.

| delia_6706 a răspuns:

Poti sa iti cumperi repede niste absorbante si nu poti altcumva decat sa ii zici prietenei tale.

| popapetrica111 a răspuns:

Vata ...mergi si cumpara 2 pachete sau pungi de vata...sau...