| gogosoeleroz a întrebat:

Bună! Am multe zile de naștere ale prietenilor mei ce urmează în viitorul apropiat. Problema e că mereu mă blochez când trebuie să cumpăr un cadou. Nu prea am idei, așa că vă rog mult dacă aveți idei de cadouri de împărtășit, aș dori foarte mult să le aflu. În principal am nevoie de idei de cadouri pentru fete, vârsta undeva între 18-20 de ani, aș dori minim 10 idei cu ce aș putea să le cumpăr, de asemenea cadourile vreau să fie ușor originale sau creative și accesibile ca preț. Mulțumesc în avans!

2 răspunsuri:
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Sa știi ca fetelor le plac foarte mult machiajele! Nu spun acum sa le cumperi de la dior sau ceva, dar sigur ai vreun DM prin zona ta!
De asemenea, le poti cumpăra o carte (Romance in special), daca știi ca mai citesc din cand in când.
Le poți oferi flori din sapun, sau ceva decorativ. Sunt minunate!
Daca ai poze cu ele, Le poti face un album foto. Este tare drăguț!
Varianta clasică, le oferi flori, ceva de imbracat sau pur si simplu le pui bani intr-un plic pentru a-si alege ele ceva.
Dacă știi ca adora jocurile pe calculator, pentru ca mai exista si astfel de persoane, le poti cumpăra un joc pe calculator.
Ceva adorabil ce am primit eu de curand, a fost sa primesc prajituri personalizate de la prietenul meu. Au fost adorabile, nici nu mai voiam sa le mănânc la cat de mult mi-au plăcut! Impachetate foarte frumos, cu numele meu, declaratii de dragoste (ma rog, in cazul tau ceva prietenesc) si o poza cu mine, au fost doar cateva dintre detaliile care s-au aflat pe prajiturele.
Le poti cumpăra leduri, sunt drăguțe si creeaza atmosferă.
Bijuterii, le poti lua un colier din argint (100 de lei) sau o bratara din argint (tot in jur de 100 de lei). Nu pandora, acelea sunt peste 300 de lei, ci pur si simplu dintr-un magazin din mall.
Chiar nu știu..sunt foarte multe, dar in general ceea ce primesc eu de ziua mea de naștere, se incadreaza intr o suma puțin mai mare și este conform cerințelor mele cateodata...Adica parfumuri, macheaje, electronice sau lucruri surpriza, la care sa nu ma aștept.
La parfumuri zic sa nu te bagi daca nu știi sigur ce gusturi si preferinte au. Plus ca acolo depășești 300 de lei lejer.

| gogosoeleroz explică (pentru RoxanaIoana108):

Îți mulțumesc frumos! Sunt idei foarte bune și sigur mă vor ajuta, partea cu ledurile sună chiar drăguț și la fel și machiajele. Apreciez mult!