| anonim_8893 a întrebat:

Am nevoie d sfaturi.eu fumez de la vara 2009.pnm si vreau sa ma las dar nu pot. Cand ma gandesc s ma las doamne parca ma sufoc si nu stiu ce sa mai fac. vreau sa ma las pentru ca...nu vad rostu.pentru ca nu mai vreau sa cheltuiesc banii pentru o chestiia care nu are niciun rost sa l consum. c trebuie sa fac ca sa ma las? dau fundita. astept sfaturi bune.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In acesta chestiune vointa este pe primul loc. Daca nu vrei, n-o sa realizezi nimic.Mai gandeste-te cati bani faci tu scrum pe luna si ce ai fi putut avea de ei! Daca vrei sa folosesti Nicorette, este un pic cam scumput, in sensul ca plasturii costa mult si trebuie facuta cura pe o durata mai mare, adica vreau sa zic ca in faza asta cheltuielile sunt mai mai ca la tigari, dar apoi... merita! Dar cu vointa este mai ieftin.Eu m-am lasat cand mi-a fost o data rau si am mancat grepfruit in loc de bomboane, de am ajuns la un moment dat dependenta de grapfruit! Dar am scapat, slava Domnului! De tigari!

| deleuandrei a răspuns:

Scriemi pe privat si eu o sa te ajut sa te lasi de fumat in doua zilewinking