| HubbaBubba_7998 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Dau funda.Am 11 ani.In seara asta m-am certat rau de tot cu mama. Mi'a zis sa plec din casa ei ca nu mai are nevoie de mine, M'a facut in toate felurile, a dat in mine, a dezmembrat si telecomanda cand ma batea, ca mi-a dat in umar. Mi'a dat si cu palma in cap, da rau! Am inceput sa plang, m-am enervat la maxim, si eu cand ma enervez strang din dinti. A venit repede la mine sa ma mai certe un pic, ca nu terminase, ca de ce strang din dinti la ea. Mi'a zis ca nu o intereseaza sentimentele mele.Ca vezi Doamne, am eu sentimente.Rade de mine ca plang toata ziua si stau ca proasta si pun la suflet.Bine, proasta nu m'a facut, zic eu asa, pentru ca stiu ca asa crede.Simt ca nu mai pot sa ii zic nimic.Imi vine sa plec, sa nu o mai vad. O urasc! angry Si eu nu sunt Ortodoxa...Nu am voie sa zic asa ceva despre mama. Da' nu mai pot! Va rog spuneti'mi ce sa fac!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu stiu de ce dar nu te cred...
In fine sa zicem ca e adevarat ...nu sta ca fraiera, ia atitudine!
Sa pleci din casa ei? hmm, sunt curios ce o sa faca daca chiar faci asta

| Deny1333 a răspuns:

Ia pleacă tu puţin din casa ei, să vezi cum o apucă disperările. Ce ai tu nu se poate numii "mamă".

| lalalalalalalalala3 a răspuns:

Ei sunt la toti momente de tot genu, poate si mai rau ca ale tale, dar sa stii ca o sa fii mare timpul o sa treaca mama ta din pacate nu o sa mai fie si o sa vrei sa dai timpul inapoi kear si atun4 cind vatzi certat numai sa o vezi macar pentru citeva secune, asa ca iarta spera da o shansa pertzueshte timpul, orice om zice la nervi ceea ce nu e cazu insa in adincul sufletului estifika ei mica si iubitoare

| dutzydi a răspuns:

Inseamna ca esti pocaita, deci si mama ta la fel. ( cred) in momentul in care mama ta are reactii de genu asta si da in tine, tipa urla... scuza'ma dar ai si tu dreptu la replica. incearca sa vorbesti cu ea despre chestia asta, spune'i ce te deranjeaza ( daca n'ai curaj scrie tot ce vrei sa'i spui pe o foaie si pune-o in geanta /pormoneu etc la sfarsit cu Ps'ul ' n'am avut curaj sa 'tispun personal ) si sunt absolut sigura ca nu o urasti, ai spus chestia asta le nervi. crede'ma nici tu nu stii ce spui. in pluc poti cauta oricum ajutor la Domnul nu? El e acolo... te asculta happy