| Alexandra59 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor plss.
Am de facut pentru la scoala o reclama despre un film, serial, am ales gossip girl si nu stiu ce reclama sa-i fac ca sa conving persoanele sa se uite la acest serial.Va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Mibs a răspuns:

Explica-le colegilor de ce ai ales tu sa te uiti la serialul asta ( fiindca te distreaza/ inveti ceva din el/ te inspira). Nu stiu prea multe despre serial dar le poti spune ca in serile plictisitoare e potrivit sau cand fac petreceri in pijamale. Sper ca te-am ajutat!

| Geici7474 a răspuns:

Pai ai putea sa faci un rezumat despre acest serial (ca sa stie lumea despre ce e vorba), apoi prezinti mai detaliat cateva personaje care crezi tu ca sunt mai importante sau care ti-au placut (in locul tau i-as alege pe Blair, Serena si Dan). Dai cateva spoilere in care povestesti niste intamplari amuzante (poti introduce niste meme uri, dar acum depinde ce ai tu in minte) sau ce putem invata din acest serial. Vorbesti si despre moda, de exemplu Blair Waldorf a devenit un fashion icon prin 2010, tinutele si stilul ei inspirandu-se de la Audrey Hepburn, iar la Serena am uitat (dar gasesti pe Google). Poti vorbi despre o multime de chestii, chiar si despre sloganul care a aparut pe afisul din gg, cum ca acest serial ar fi "spaima parintilor" pentru ca instiga copiii sa faca lucruri care nu sunt tocmai morale, dar totusi pana la urma a avut un impact pozitiv. Poti vorbi despre evolutia persoanjelor, cum acest serial prezinta niste tineri cu foarte multe probleme care ajung sa fie niste adulti responsabili. Sper ca te-am ajutat, mult noroc, daca mai ai nevoie de vreun sfat in legatura cu tema ta, da-mi mesaj si discutam mai multewinking