| Andreeacucu7272727 a întrebat:

Buna..am nevoie de ajutor.Pur si simplu ma simt prea singurahappyAm o "prietena" din clasa a patra care face numai prostii si care ma face sa ma simt întotdeauna prost.Pe langa ca ma face nesimtita si in toate felurile iar eu accept chestiile astea pentru ca nu am cu cine altcineva sa stau si sa vorbesc, eu ma mai comport cu ea si foarte frumos pentru a ma accepta.Am asteptat o o ora ca sa nu ramana singura in mall, vorbesc frumos cu ea numai ca problema este ca ea mai are inca o prietena cu care se cearta iar apoi vine la mine si o face urata cu spume si in toate felurile, iar cand ne certam noi doua se duce la ea si ma face tot la fel...Ieri am vazut ca s-a certat cu o fata si am zis bine ok...azi le vad la magazin impreuna cum se imbratisau si cand le am salutat mi au intors spatele.Cand eu stau cu ea, desigur intervine si cealalta prietena, o îmbrățișează si e cea mai minunata si face chestiile astea de fata cu mine ca sa ma faca sa ma simt geloasa.In fiecare zi sufar si plang si poate ma intrebati cum accept chestiile astea.ei bine pentru ca nu am cu cine altcineva sa stau si toata lumea ma ignora, doar ea ma mai baga in seama din cand in când

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

"ma face nesimtita si in toate felurile"
Aceea nu e prietena.
Stai departe de asa ceva.
Stai CAT MAI DEPARTE!

Dupa ce iti iei distanta de ea, ai sa vezi ca vor apare oameni normali in viata ta.
Deocamdata nimeni nu vrea sa se asocieze cu tine pentru ca esti "prietena" cu o astfel de individa.