| paulica123 a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutor sunt in clasa a 8 a si m-am gandit ca pe mai departe sa dau la un liceu cu profilul Stintei Sociale Istorie...cu ce medie s-a intrat anul acetsa si din ce dai teze si examene acolo, ce ai putea deveni pe mai departe daca faci acest profil, la ce facultate voi putea da din Alba Iulia sau Cluj dupa ce termin... ce credeti e mai bine sa dau la filologie daca da de ce? Va rog mult de tot ajutati-ma! Pupici Fuundaa!

3 răspunsuri:
| Athée a răspuns:

Facultatea nu depinde deloc de profiul ales. Nu e chiar confortabil la filologie ai multe ore, mult de invatat ( iesi in minus ca oricum la facultate nu te ajuta! ) Anul trecut stiu ca s-a intrat cu 7.50 sau putin mai mult.

| BalescuAdrianaCristina a răspuns:

Anu trecut s-a intrat cu o medie ca nici nu sti tu sa numeri pana la cifra aia.Pai la prostie nu se da examen asa ca sigur pici. Si mai departe oti deveni multe da tu nu ai sanse.

| paulica123 explică (pentru BalescuAdrianaCristina):

Nu stiu cum iti permiti tu sa comentezi asa aiurea, se vede ce om de nimic esti, nu ai prea trecut pe la scoala. Invata sa scrii si dupa aceea poti vorbi cu mine! Pana atunci zi ce vrei.