| Adryana98 a întrebat:

am nevoie de ajutor! vreau si eu sa am prieten! vad atatea cupluri care se saruta si se iubesc, si vreau si eu un prieten! cum pot face sa am un prieten? care sunt pasii? funda si vot! mersi

Răspuns Câştigător
| numaiuna a răspuns:

Ca sa ai un prieten, in primul rand trebuie sa iti gasesti un baiat. Ca sa il gasesti trebuie sa iti si placa.
Pasi: 1. In primul rand trebuie sa stii cum sa il abordezi. Odata stiu ce baiat vrei sa fie prietenul tau trebuie sa il abordezi din priviri. Sa te uiti la el, vezi daca si el se uita la tine.Dar atentie: nu te uita prea insistent. Stai 2-3 secunde cu privirea atintita spre el, o privire fermecatoare, dar nu insistenta.
2. Vezi cum se comporta.
3. Faceti cunostinta. Mergi la el, saluta-l, spune-i ca l-ai vazut... si ca ai vrea sa faci cunostinta cu el.
4. Cere-i un numar de telefon sau/si id-ul de mess.
5. Comunicati pe mess sau vb pe telefon.
6. Abordezi diverse discutii pe mess sau la telefon.
7.Va intalniti.
Iar restul...vine de la sine.
Ai grija sa nu ii descoperi din prima toate despre tine. Lasa-l sa te descopere pas cu pas.
Succes! Apropo, cati ani aihappy

2 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Vrei un prieten doar pentru ca vezi atatea cupluri :O, imi pare rau sa aud asta. cati ani ai? 12?
nu trebuie sa fi cu cineva sa fi in rand cu lumea, asteapta sa intalnesti un baiat pentru care sa simti ceva sau care sa-ti spuna el ca vrea sa fie cu tinewinking

| Adryana98 explică:

Cati ani ai?