| Kristinake a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.
Faza e că m-am îndrăgostit într-un baiat, e din şcoala mea şi de aceiaşi vîrstă.
Prietena mea a întrebat dacă mă place fără să ştiu eu, şi el a zis că sa nu o intereseze şi că nu, pff...
atunci ea i'a zis lui să'mi spună mie în faţă pentru ca să înţeleg acest lucru.
a doua zi la şcoală nu mi-a zis nimic, de cîte ori ne'am vazut. El inainte de astea i-a zis ei că' "îi jele de mine" nici nuştiu ce să fac îmi place atît de mult.
De acum sunt 2 luni...

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Da. Asa este cel imi des. Pacat ca este atat de greu sa-ti dai seama cand un tip te place, cu toate ca el zice ca nu happy
Pai parerea mea etse sa nu renunti, daca tu crezi ca-l placi mult si nu e doar ceva temporar, sau sa renunti, daca crezi nu te merita.
Este o situatie similara si la mine.De exemplu pe massenger imi zice ca ma place si tot tacamul, il viata de zi cu zi vorbeste cu mine, ma intreaba cand sunt suparat si tot felul de chesti, dar nu aduce niciodata vorba ca " ma place". Ideea e ca tu ar trebui sa-ti dai seama din comportamentul lui
-daca tine la tine, daca te intelege, daca te face sa razi, etc.

| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Parerea mea e ca prietena ta nu trebuia sa se bage la mijloc. Daca iti place de el trebuia sa-i spui tu nu ea.
Din moment ce i-a zis ei ca nu o priveste treaba s-ar putea ca si el sa te placa doar ca s-a simtit nasol in situatia aia, poate se astepa sa fii tu cea care il intreaba acest lucru si de asta a zis ce a zis.
Incearca sa vorbesti cu el, eu stiu poate pe mess e mai usorwinking
spune-i ca-ti pare rau pentru cea ce s-a intamplat si ca-ti ceri scuze pentru comportamenul prietenei tale. Poate asa ajungeti si voi sa vorbiti...si cine stie, poate pana la urma iese cevawinking
Baftaaa!

| Kristinake explică:

Pai, multi prieteni de alui şi ai mei au spus că nu mă place, dar dacă sincer nici nuştiu ce să cred, pentru că eu cu el nu prea vorbesc, mie ruşine.